12 Mayıs 2021
  • İstanbul14°C
  • Ankara11°C

TÜYAP PENDİK'E GELDİ.. SAHAFLAR'DA VAR

Pendik Belediyesinin bu yıl 3.’sünü gerçekleştirdiği Kitap Fuarı’nın açılışı şair ve yazarlarla birlikte yapıldı.

TÜYAP Pendik'e geldi.. Sahaflar'da var

09 Ekim 2018 Salı 14:55

Bu yıl fuara Sahaflar Çarşısı da eklendiğini belirten Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Pendik’te kitap ve kültürle dolu bir hafta yaşanacağını söyledi.

Sahil meydanında yapılan fuarın açılışına İstanbul Milletvekilleri Erol Kaya, İsmet Uçma ve Hulusi Şentürk, Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, şairler, yazarlar ve çok sayıda kitapsever katıldı. 80 yayınevinden 80 yazarın okurlarla buluşacağı fuarın açılış programında Erol Kaya, İsmet Uçma, Hulusi Şentürk, Ahmet Misbah Demircan ve Yazar Erol Erdoğan kitaplarını imzaladı.

“Kitap ve kültürle dolu dolu bir hafta geçireceğuz”

Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, kitap ve kültürle dolu dolu bir hafta geçireceklerini söyleyerek “Bu yıl fuarımızda ilk olarak ‘Sahaflar Çarşısı’ da var. Bazen en iyi yayınevlerinden bulamadığımız bir kitabı, buralardan daha ucuza bulabiliyoruz.” dedi. Kaymakam İlhan Ünsal kültür şehri Pendik’te 3. kez gerçekleştirilen fuarda emeği geçenlere teşekkür etti. İnsanın sorular ve cevapların arasında düşündüğünü ve bir cevap aradığını belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmat Misbah Demircan “Ya çok soracağız cevabını arayacağız ya da verilmiş cevapları kitaplarda arayacağız.”dedi.

“Bu ülkenin artık sosyal ve kültürel hayatı konuşması gerekiyor”

Artık Türkiye’nin şehirlerde altyapı sorununu tartıştığı bir dönemin bittiğini söyleyen Milletvekili Erol Kaya, “Bu ülkenin artık kültürü ve medeniyeti, sosyal ve kültürel hayatı konuşması gerekiyor.”dedi. Pendik’in öncü ve örnek bir belediye olduğunu belirten İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk, “Bu değişimi başlatan Erol Kaya ve değişimi sürdüren Dr. Kenan Şahin’i tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu. Bir yayıncı ve yazar olarak açılışa katıldığını belirten Milletvekili İsmet Uçma, “Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Pendik’e güzel şeyler verdi. Pendik ilçelerimiz arasında birçok şeyin ilkidir. Erol Kaya’yla çıta çok yüksekti. Sonra Kenan Bey bu çıtayı bir adım öteye taşıdı.”dedi.

Fuar 14 Ekim’e kadar açık kalacak

5 Ekim’den itibaren kapılarını kitapseverlere açan 3. Pendik Geleneksel Kitap Fuarı, 80 yayınevinden 80 yazarın katılımıyla gerçekleşiyor. Fuar boyunca her gün yazarların imza günleri, söyleşi programları gerçekleşecek. Ayrıca fuarın bir bölümünde de nadir bulunan eski kitapların yer aldığı Sahaflar Çarşısı yer alıyor. Sahafta çizgi romanlardan ansiklopedilere kadar özellikle 80 ve 90’larda popüler olmuş yayınlar ziyaretçilerin yeniden dikkatine sunuldu. Fuar 14 Ekim’e kadar açık kalacak.

En çok okuyan 33 kitapsevere hediye çeki

Pendik Belediyesinin 11 kütüphanesinden en çok yararlanan kitapseverlere de hediye çekleri verildi. 2018 yılı içerisinde her kütüphaneden en çok kitap okuyan ilk 3 kişiye olmak üzere toplam 33 kitapsevere 50 TL’lik hediye çeki aldı. Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, kitapseverlere hediye çeklerini fuarda kullanmak üzere takdim etti.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.