28 Şubat 2020
  • İstanbul7°C
  • Ankara2°C

"AK PARTİ ÖMRÜNÜ TAMAMLADI" DEMİŞTİ!

AK Partili eski vekil Mehmet Metiner'in geçtiğimiz günlerde söylediği "Eski AK Parti ömrünü tamamladı" sözlerine AK Parti'den cevap geldi.

"AK Parti ömrünü tamamladı" demişti!

16 Ağustos 2019 Cuma 15:49

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı Metiner'in sözlerine ilişkin "Mehmet Metiner bizim arkadaşımızdır, AK Partilidir. İyi niyetli bir değerlendirme yapmıştır.” dedi.
AK Partili eski vekil Mehmet Metiner, geçtiğimiz günlerde yeniakit.com.tr'ye yaptığı açıklamalarda AK Parti'ye ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunarak “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yeni bir partinin kurulması gerekiyor. Yenilenmiş bir AK Parti'ye değil yeni bir AK Parti'ye acilen ihtiyaç var” ifadelerini kullanmıştı.

Bu sözlerin ardından FOX Ana Haber’e konuşan AK Parti TBMM Grup Başkanı ve Ankara Milletvekili Naci Bostancı, “Mehmet Metiner bizim arkadaşımızdır, AK Partilidir. İyi niyetli bir değerlendirme yapmıştır” ifadelerini kullandı.
"İyi niyetli bir değerlendirme yapmıştır"

Mehmet Metiner’in değerlendirmelerini iyi niyetli sözler olarak niteleyen Bostancı, AK Parti ömrünü doldurdu sözlerine ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Yalnız partilerin ömürlerine ilişkin kararı halk verir. AK Parti, 600 milletvekili olan parlamentoda 295 milletvekili çıkarmış bir siyasi partidir. Dolayısıyla halkımız AK Partinin ömrüne ilişkin kararını halkımız çok açık bir şekilde ortaya koymuştur. AK Parti aynı şekilde kendi kusurlarını azaltmak, meziyetlerini çoğaltmak istikametinde Türkiye’nin bütün akıllarından faydalanma yolunda çabayla siyasal hayatına devam etmektedir. Mehmet Metiner bizim arkadaşımızdır, AK Partilidir. İyi niyetli bir değerlendirme yapmıştır.”

Kaynak:Yeni akit

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.